Piyano Taşıma

Byadmin

Piyano Taşıma

Eğer standart bir nakliye firması ile çalışıyorsanız, özel taşınması gereken piyano gibi kıymetli bir enstrümanı diğer eşyalar ile aynı sınıfa konulup, bu şekilde nakliye edilmesi haliyle piyanonuzun nakliye sonunda binbir deformasyon ile karşılaşması muhtemel.

Kolumanlar Nakliye firması olarak, piyano taşımasında gerek şehiriçi olsun gerekse de şehirlerarası olsun, taşıdığımız yüzlerce piyanonun güven içerisinde istenilen noktadan istenilen noktaya nakliye eidlmesini sağlamış bir firma olma özelliğindeyiz. Peki bunu nasıl başarıyoruz?

Öncelikle, piyano gibi büyük yer kaplayan materyalleri parça eşya sınıfı içerisinde değerlendirmiyor, bu eşyalar için tek başına nakliye aracımızı kullanıyoruz. Piyano gibi büyük hacme sahip bir gerecin paketlenmesi de ayrı bir mesele. Piyanonun tuş takımı üzeri kapatıldıktan sonra, şeffaf film ile piyanonuzu ayaklarından başlayıp, açıkta bir yeri kalmayacak şekilde, sekiz ile dokuz kat sarıyoruz. Şeffaf streç film ile sarma işleminin bitmesinin ardından, piyano ile aynı boyutlara sahip bölgelere paralel uyacak şekilde karton levhaları şeffaf film üzerine yapıştırıyoruz. Böylelikle, piyanonun darbe karşısında ezilip, çizilmesinin önüne geçilmiş olunuyor.

Paketleme işleminin bitmesinin ardından, piyano nakliye asansörüne tekerlekli mini taşıyıcılar ile sevk edilip, nakliye asansöründen nakliye aracına binmesi sağlanıyor. Böylece, personelden kaynaklı aksaklıkların önüne, teknolojik gereçler ile geçilmiş olunuyor. Nakliye aracına tek başına sevk edilen piyano, yol durumuna da bakılmasının ardından istenilen noktaya doğru, uzman şöför personelimiz tarafından götürülüyor.