Kütüphane Taşıma

Byadmin

Kütüphane Taşıma

Kolumanlar Nakliye firması olarak, kütüphane taşımada, arşiv taşımada kullandığımız sistemi kullanmaktayız.  Arşiv taşımada kullandığımız kırılmaz,  dayanıklı karton kutular içerisinde kütüphane dökümanlarını koyup bu şekilde istenilen noktaya nakliye etmekteyiz.

Firmamız, kütüphane taşıma konusunda da Türkiye’de adından sıkça söz ettiren bir firma olma özelliğinde. Taşınacak kütüphane belgelerinin tarihsel özellikleri mevcutsa, bu yapılarına zarar vermeyecek özellikte koruyucular ile bu belgeleri sarıp, koruyucu kutulara bu haliyle koymakta.

Kütüphane taşımadan sorumlu personelimiz, kütüphane belgelerini harf ve içerik sırasına göre ayrı ayrı gruplandırıp, özel kutulara bu gruplara uygun şekilde koymakta. Ayrıca, kutular üzerinde de hangi kutuda hangi harf dökümanları mevcutsa bu yazmakta. Böylelikle, güvenlikli şekilde kütüphane taşıma işlemini gerçekleştiren firmamız, kütüphane belgelerinin istenilen noktaya ulaşmasının ardından hızlı şekilde raflanmasına da olanak sağlamakta.

Kütüphane belgelerini taşıyacak olan nakliye araçlarımız kutuların yerleşeceği özel raflara sahip olup, her kutu kendi harfini içeren rafa özel kemerler ile sabitlenmekte. Böylece, sarsıntılarda kütüphane belgelerinin karışması, sayfalarına zarar gelmesi engellenmekte.

Kolumanlar Nakliye firmasında kütüphane taşıma görevini yerine getirecek nakliye araçlarının son olarak iç kurutma işlemi, ıslak bir nokta kalmayacak şekilde yapılmakta. Böylelikle, zaten su geçirmez özellikte olan kutularda saklanan kütüphane belgelerinin kuru ortamda muhafaza edilerek, eksra güvenlikte nakliye edilmeleri sağlanmakta.

Sağladığımız tüm bu servisler ile firmamız kütüphane taşıma konusunda, pek çok kütüphane sahibi üniversitenin ve özel işletmenin tercih ettiği firma olma özelliğinde.